چگونه می توانیم فرزندمان را در ورزش های زمستانی کودکانه شرکت دهیم؟

ورزش های زمستانی کودکانه
چگونه می توانیم فرزندمان را در ورزش های زمستانی کودکانه شرکت دهیم؟Reviewed by محمد مهدی رضایی on Jan 10Rating: 5.0چگونه می توانیم فرزندمان را در ورزش های زمستانی کودکانه شرکت دهیم؟ - کودکانهورزش های زمستانی مناسب کودکان ، استعداد کودک در زمینه ورزش های زمستانی کودکانه ، چگونه کودکان را با ورزش های زمستانی کودکانه آشنا کنیم؟

چگونه می توانیم فرزندمان را در ورزش های زمستانی کودکانه شرکت دهیم؟

با فرا رسیدن فصل زمستان اکثر والدین دوست دارند فرزند خود را در ورزش های زمستانی کودکانه به ویژه ورزش هایی مثل اسکیت و هاکی روی یخ شرکت دهند. توصیه ما به شما این است که با به کارگیری روش های زیر فرزند خود را به شرکت در بازی های و ورزش های زمستانی کودکانه تشویق کنید.

برای تشویق فرزند خود به شرکت در ورزش های زمستانی کودکانه او را با این ورزش ها آشنا کنید

اگر فرزند شما با ورزش های زمستانی چندان آشنا نیست، بهتر است به همراه کودک خود پای تلویزیون بنشینید و یک مسابقه اسکی را تماشا کنید و یا او را به پیست اسکی ببرید. با آغاز فصل زمستان وی را در خانه حبس نکنید، بلکه او را با خود به برف بازی و گردش ببرید. البته به یاد داشته باشید که ورزش های زمستانی در مقایسه با ورزش های تابستانی گران تر و پرهزینه تر هستند و به وقت بیش تری نیاز دارند و گاهی لازم است مثلا برای رسیدن به پیست اسکی مسافت طولانی را همراه خانواده طی کنید و این کار تقریبا شبیه یک مسافرت خانوادگی خواهد بود که مسلما به وقت و هزینه زیادی نیاز دارد.

پیش از هر کاری امنیت فرزند خود را در اولویت قرار دهید

ورزش های زمستانی کودکانه و یا حتی بزرگسالانه اغلب ورزش هایی پر سرعت و پر هیجان هستند و به همین دلیل احتمال برخورد و تصادم با موانع و حتی آسیب دیدن سر کودک در آنها بسیار بالاست. متخصصان کودک معتقدند بهتر است با به کارگیری و استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب از آسیب دیدن فرزند خود جلوگیری کنید. به ویژه اینکه باید حواستان به اندازه و سایز کلاه ایمنی فرزند دلبندتان باشد. اکثر ورزشکاران حرفه ای تاکید دارند که در ورزش هایی مثل اسکیت، اسکی روی یخ و حتی هاکی محافظت از سر افراد و به ویژه  کودکان مهم ترین مسیله ای است که باید مد نظر قرار داده شود. والدین عزیز باید توجه داشته باشند که هرگز از وسایل قدیمی خواهر یا برادران بزرگ تر فرزند خود برای محافظت از فرزند کوچک تر خود استفاده نکنند، زیرا ممکن است کلاه ایمنی که برای فرزند اول شما کوچک شده برای فرزند دومتان بزرگ باشد و نتواند به خوبی از وی محافظت کند. کلاهی که برای فرزند شما بزرگ باشد هنگام زمین خوردن از سرش درآمده و سر کودک ضربه می بیند.

به آرامی کار را شروع کنید

وقتی قصد دارید فرزند خود را با ورزش های زمستانی کودکانه آشنا کنید، برای بعضی دردسر ها و سختی ها آماده باشید. یاد گرفتن ایستادن روی اسکیت برد و حفظ تعادل برای در ابتدا برای فرزند شما کار دشواری خواهد بود و یاد گرفتن آن به زمان نیاز دارد. بنابراین وقتی می خواهید فرزند خود را روی یخ حرکت دهید هرگز عجله نکنید، به او اجازه دهید تا مدتی روی برف راه برود تا مطمین شوید هنگام راه رفتن روی اسکیت برد و یا اسکی به خوبی می تواند تعادل خود را حفظ کند. اگر مدام یادتان می رود که مشغول یاد دادن ورزشی جدید به فرزند خود هستید، بهتر است اینطور فکر کنید که فرزند خود را در کلاس ورزشی جدیدی ثبت نام کرده اید. به این ترتیب برای فرستادن کودک به سمت پایین کوه عجله ای نخواهید داشت. بهتر است به او اجازه دهید همراه دوستانش و با شادی اوقات خود را بگذراند و به تدریج این ورزش را یاد بگیرد.

انتظار افتادن و سر خوردن فرزندتان را داشته باشید

حتی درصورتی که فشار چندانی برای یاد گرفتن ورزش های زمستانی کودکانه به فرزند خود نمی آورید باز هم انتظار داشته باشید که در روز های اول فرزند شما مدام سر بخورد و یا روی زمین بیفتد. سر خوردن بخشی از ورزش های زمستانی است و فرزند شما باید یاد بگیرد بعد از افتادن از جای خود بلند شود و دوباره روی پای خود بایستد. بهتر است وقتی فرزندتان مشغول تمرین است از او بخواهید مثل سوپر من (دست خو را به سمت جلو بکشد و حالت بدنش مثل پرواز کردن باشد) روی زمین بیفتد و سپس در حالی که اسکیت به پا دارد بلند شدن از جایش را با وی تمرین کنید. البته طبیعت برف با کودکان ملایم تر و مهربان تر است و به اندازه زمین سفت و سخت نیست، بنابراین درصورت رعایت نکات ایمنی وقتی کودک شما زمین می خورد آسیب چندانی نمی بیند.

سعی کنید از روش های جالب استفاده کنید

مهم نیست که آیا فرزند شما به ورزش های زمستانی کودکانه علاقه نشان می دهد یا نه، به یاد داشته باشید که نیازی نیست کودکان در این سن به رقابت با هم بپردازند، بلکه باید از این فعالیت ها لذت ببرند و در کنار هم شاد باشند. بنابراین ایده ی برنده یا بازنده شدن را کنار بگذارید. ورزش های زمستانی می تواند به کودک شما عزت نفس داده و داشتن پشت کار را به وی یاد بدهند، در ضمن به یاد داشته باشید که هرگز نباید به فرزند خود در انجام این ورزش ها فشار بیاورید.

شرکت با کودکان در ورزش های زمستانی کودکانه یکی از بهترین راه ها برای سپری کردن اوقاتی خوش همراه یکدیگر است. راهنمایی های ارایه شده در این مقاله می تواند به شما کمک نماید تا به آسانی فرزند خود را با این ورزش ها آشنا کنید.

منبع: www.parents.com

بیشتر بخوانید: چگونه می توانیم به محکم شدن استخوان کودک کمک کنیم؟

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

کد امنیتی *