23 لذت از مادر شدن

23 لذت مادر شدن
23 لذت از مادر شدنReviewed by سحر مرادی on Jan 3Rating: 5.023 لذت از مادر شدندنیای بعد از مادر شدن، دنیای فوق العاده ای است. با همراهی یک موجود کوچک. اگر شما بچه دار شده اید، از این ایده‌ها کمک بگیرید تا از لحظه لحظه مادر بودنتان لذت ببرید و هم یک رابطه عاطفی عمیق را با کودکتان را داشته باشید.

دنیای بعد از مادر شدن، دنیای فوق العاده ای است. با همراهی یک موجود کوچک.
اگر شما بچه دار شده اید، از این ایده‌ها کمک بگیرید تا از لحظه لحظه مادر بودنتان لذت ببرید و هم یک رابطه عاطفی عمیق را با کودکتان را داشته باشید.

1. اگر می‌توانید به نوزادتان از شیر خود دهید, فقط به دلیل مواد مغذی شیر مادر نیست. وقتی نوزاد برای شیر خوردن خودش را در آغوشتان جمع می‌کند، صدای نفس شما را می‌شنود، بوی شما را می‌فهمد و با لمس بدنتان احساس اطمینان می‌کند.
2. به چشم‌های نوزادتان هنگام غذا دادن با شیشه شیر نگاه کنید. داشتن ارتباط چشمی مداوم به نوزادتان در بخاطر سپردن شما کمک می کند.
3. او را نوازش کنید. فواید نوازش نوزاد حیرت‌آور است. به علاوه وقتی که با ماساژ شما به خنده می‌افتد یا جیغ‌های ظریف و با نمک می‌کشد، احساس قهرمان بودن می‌کنید.
4. از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید. خانواده، دوستان و همکارانتان درک می‌کنند که چرا جواب دادن به پیام‌هایشان برای شما چند ساعت زمان می‌برد.
5. به ضربان قلبش گوش کنید, همانند زمانی که  در اتاق سونوگرافی می‌شنیدید، چقدر هیجان‌زده می‌شدید؟ هنوز هم هر لحظه که بخواهید می‌توانید از این موسیقی زیبا لذت ببرید.
6. وقتی خواب است شما هم بخوابید. مادری که خوب استراحت کرده باشد، یک مادر خوشحال و شاداب است و این برای کودک فواید خیلی زیادی دارد.

لذت مادر شدن

7. نوزادتان به پیوند بین پدر و مادرش توجه نشان می‌دهد؛ پس یک کار خوب برای همسرتان انجام دهید. یک شام ویژه یا رفتن به کافی شاپ، درست مثل قدیم‌ها
8. برای شروع هر مرحله از زندگی نوزاد به خودتان استرس ندهید. هر نوزادی با سرعت خودش جلو می‌رود. اگر مدام چشمتان به آینده باشد، امروز را از دست می‌دهید.
9. به گریه‌هایش توجه کنید. خصوصا در سه ماه اول زندگی، نوزاد به حضور شما را در کنار خود احتیاج دارد. بغل کردن نوزاد هنگام گریه کردن، به او احساس اعتماد می‌دهد.
10.برای او کتاب کودک بخوانید. و در همین شروع زندگی اش باعث ایجاد علاقه به کتاب در نوزادتان می شود. اگر بتوانید برای هر شخصیت کتاب یک صدای متفاوت خلق کنید.
11. یک دفتر خاطرات روزانه تهیه کنید. لحظه لحظه بودن در کنارش را یادداشت کنید. وقتی فرزندتان به 16 سالگی رسید و حسابی احساس بزرگی کرد، راحت باشید این خاطرات را از زیر خاک بیرون بیاورید.
12. از پارچه حیوانات را درست کنید. از دیدن اینکه فرزندتان دوستان کوچک پشمی و پارچه‌ای خود را لمس می‌کند، بو می‌کند یا حتی در دهانش می‌گذارد، هیجان زده خواهید شد. توجه کنید که به کدام عروسک بیشتر علاقه دارد. آن را هنگام خواب به تخت خوابش ببرید.
13. او را ببویید. متاسفانه هنوز هیچ‌کس نتوانسته راهی پیدا کند که بوی نوزاد را درون شیشه نگه دارد. خب، پس حالا که شما یک منبع طبیعی از این بوی بهشتی را درست زیر بینی خود دارید، نهایت استفاده را از آن ببرید.

لمس کردن کودک 14. هنگام گریه بچه‌ها آرامشتان را حفظ کنید. همه بچه‌ها گریه می‌کنند. اما وقتی شما عصبی و مایوس می‌­شوید، کودکتان هم بیشتر جیغ جیغ می‌کند.
15. با هم به یک قرار «من و مامانم» بروید. حس ماجراجویی در وجودتان بیدار شده؟ به باغ وحش بروید! نه؟ حوصله ماجراجویی ندارید؟ به یک کافی‌شاپ در نزدیکی محله‌تان بروید. بیرون رفتن با نوزاد به شما یادآوری می‌کند که دنیا هنوز هم بیرون از پیله کوچکتان درحال چرخیدن است.
16. یک لقب برای او انتخاب کنید. این لقب یا اسم مستعاری که به او می‌دهید می‌تواند مثل رازی باشد که فقط شما دونفر از آن خبر دارید! البته که باید این نام مستعار پر از احساس ارزشمندی و دوست‌داشتنی بودن باشد. مانند یام یام , تی تی , جی جی
17. موسیقی شاد بگذارید و خود شما همراه خواننده آن موسیقی را بخوانید. برای او خوب است که صدای شما را بشنود.
18. عکس‌های کودکی‌تان را بیرون بیاورید. شاید او چشم‌های شما را داشته باشد، یا لبخندتان یا موهایش شبیه موهای شما باشد. هرچه شباهت بیشتری بین خودتان و او پیدا کنید، احساس ارتباط بیشتری با او خواهید داشت.
19. طعم غذا دادن به بچه‌ها را بچشید. وقتی زمان خوردن غذاهای جامد می‌رسد (حدود 6 ماهگی) نگران هم غذایی با او نباشید. در عوض حواستان را به لذت کودکتان از کشف مزه­‌ها، بافت‌ها و بوهای جدید بدهید.

ارتباط عاطفی
20. از ذهن خلاق خود استفاده کنید. شکلک در بیاورید. ابروها را بالا بیاندازید و زبان‌تان را بیرون بیاورید و قلب خود را برای لحظه‌ای آماده کنید که در نهایت نوزاد را به خنده می‌اندازید.
21. استرس دارید؟ با او حرف بزنید. احتمالا در روزهای اول مادر شدن خیلی احساس تنهایی کنید. پس راحت باشید و درباره تمام احساسات با این تازه وارد صحبت کنید. او عاشق شنیدن صدای شما خواهد شد و شما هم احساس می‌­کنید باری از روی دوشتان برداشته شده!
22. از سروصدای باد معده هم می‌شود لذت برد! بله. درست شنیدید. در بین تمام زیبایی‌های داشتن بچه، عوض کردن پوشک مثل یک تنبیه غیرمنصفانه است. اما می‌توانید با خواندن یک آهنگ شاد یا پیدا کردن هزار کلمه مختلف برای صداهای خارج شده از معده او، پوشک عوض کردن را جالب کنید.
23. ببوسیدش، ببوسیدش، ببوسیدش. در عرض چند سال آینده او جای بوسه شما را با اخم پاک و به شما چپ چپ نگاه خواهد کرد. پس تا وقت هست او را بچلانید و ببوسید!!

منبع: نی نی سایت

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here

کد امنیتی *